shutterstock_1345682Sertifika programlarımız soru havuzundan seçilen, her program için farklı ve toplam 200-600 sorudan oluşan ve asıl amacı konuyu öğretme olan birden fazla sınavı içermekte ve bu sınavlarda kayıtlı kullanıcıların sınırsız deneme yapmasına izin verilmektedir. Tüm sertifika programlarımıza sadece eğitim platformumuza kayıtlı kişiler katılabilir. Sertifika alabilmeniz için aşağıdaki sınavlara katılıp o sertifika programı için belirlenen başarıyı göstermeniz gerekmektedir.

Çizgi Tagem’in hazırladığı tüm eğitimler, videolar ve teknik/teknolojik dokümanlar istenildiği gibi kopyalanabilir, dağıtılabilir veya internet ortamında paylaşılabilir; tamamen ücretsizdir. Tüm sertifika programlarımıza da ücretsiz katılım yapılabilir ve sınavlarda defalarca deneme yapılabilir.

Ağ Teknolojileri ve Bilişim Güvenliği Sertifika Programlarımızda 2 temel sertifika bulunmaktadır.

    1. Ağ Teknolojileri Uzmanı
    2. Ağ Teknolojileri ve Sistem Yöneticisi

Aşağıda her sertifika için mesleki tanımlama ve girilmesi gereken sınavlar bulunmaktadır.

Ağ Teknolojileri Uzmanı Sertifika Programı (Sertifika için: 3 Sınav)
Lütfen Dikkat: Deneme amaçlıdır, yürürlükte bir sertifika programı yoktur!

Bu sertifika programımız Ağ (Network) teknolojileri alanında donanım ve işletim sistemleri kullanıcı temel desteği veren elemanlar içindir. Bu meslek elemanından temel ağ teknolojilerine hakim olmasının yanında, ağ kablolaması, cihaz montajı ve fiziksel ve yazılımsal kurulum işlemlerini gerçekleştirmesi beklenmektedir. Basit düzeyde bir ağı tasarlamak, kullanıcı desteği vermek ve ağ işletim sistemlerini kullanmak da bu seviyedeki bir elemandan beklenen işlemler arasındadır. Giriş seviyesi bir program olduğundan tüm ağ teknisyenlerinin öncelikle bu sınavlara girmeleri tavsiye edilir.

Tüm sertifika programlarımıza da ücretsiz katılım yapılabilir ve sınavlarda defalarca deneme yapılabilir.

Ağ Teknolojileri Uzmanı Başarı İçin Gerekli % Sınav Bağlantısı Güncel Başarı Listesi
Bilişim Teknolojileri Sertifika Sınavı: Network 1-2-3  %60 Tıklayınız! Tıklayınız!
Ağ Teknolojileri ve Sistem Yönetimi 1-2-3  %60 Tıklayınız! Tıklayınız!
Ağ Teknolojileri ve Sistem Yönetimi 4-5-6 %60 Tıklayınız! Tıklayınız!

 

Ağ Teknolojileri ve Güvenlik Uzmanı (Sistem Yöneticisi) Sertifika Programı (Sertifika için: 3+1 Sınav)
Lütfen Dikkat: Deneme amaçlıdır, yürürlükte bir sertifika programı yoktur!

Bu sertifika programımız Ağ (Network) teknolojileri alanında donanım ve işletim sistemleri kullanıcı uzman desteği veren elemanlar içindir. Bu meslek elemanından temel ağ teknolojilerine hakim olmasının yanında ileri düzey karmaşıklığa sahip ağları tasarlayabilen, ileri düzey ağ kablolaması yapan, cihaz montajı ve fiziksel ve yazılımsal kurulum işlemlerini gerçekleştirmesi beklenmektedir. İleri düzeyde bir ağı tasarlamak, kullanıcı desteği vermek ve ileri düzey ağ işletim sistemlerini kullanmak da bu seviyedeki bir elemandan beklenen işlemler arasındadır. Uzman seviyesi bir program olduğundan tüm ağ uzmanlarına tavsiye edilir. Tüm sertifika programlarımıza da ücretsiz katılım yapılabilir ve sınavlarda defalarca deneme yapılabilir.

Ağ Teknolojileri Uzmanı ve Sistem Yöneticisi Başarı İçin Gerekli % Sınav Bağlantısı Güncel Başarı Listesi
Bilişim Teknolojileri Sertifika Sınavı: Network 1-2-3  %60 Tıklayınız! Tıklayınız!
Ağ Teknolojileri ve Sistem Yönetimi 1-2-3  %60 Tıklayınız! Tıklayınız!
Ağ Teknolojileri ve Sistem Yönetimi 4-5-6 %60 Tıklayınız! Tıklayınız!
Sunucu Yönetimi 1-2  %70 Tıklayınız! Tıklayınız!