Lütfen Dikkatle Okuyunuz!

Bu yarışma sınavı Çizgi Tagem’in sertifika sistemini tanıtmak amacıyla düzenlenmiştir. Lütfen eleştiri ve/veya katkılarınızı nsaral@cizgi.com.tr adresine gönderiniz. Bu sınav sonunda herhangi bir sertifika ve/veya belge verilmeyecek ancak başarı düzeyleri liste şeklinde açıklanacaktır.

Yarışmada dereceye giren ilk 2 kişiye TP-LINK C5 Cep Telefonu daha sonraki 3 kişiye Asus Tinker Board Tek Kartta Bilgisayar hediye edilecektir. (Başarı listeleri “Sonuç” alanında gösterilen başarı yüzdesine göre sıralanmaktadır. Son tarih 30 Mayıs 2017)


TP-LINK NEffos Cep Telefonu:
http://www.neffos.com/tr/

Asus Tinker Baord Tek Kartta Bilgisayar:
https://www.asus.com/tr/Motherboards/Tinker-Board/

Bu yarışma sınavında Bilişim Teknolojileri alanında  genel kültür anlamında 40 soru bulunmaktadır. Soruların seviyesi rastgele seçilmiştir. Donanım veya yazılım alanında bazı soruların zor olması veya teknik eleman/mühendislik bazında kalması kullanıcılara sınav sistemimizin niteliğini göstermek amacındadır. Bilişim teknolojilerinde en yaygın dil İngilizce olduğundan soru veya cevaplarda bazı terimlerin orijinal kalmasına özellikle dikkat edilmiştir. Bu sınavdaki soruların bazıları sertifika sınavlarında da çıkacaktır.

 (Not: Bu yarışmada daha önce hediye almış kişilerin sonuçları göz önüne alınmayacaktır. Lütfen kabul ediyorsanız devam edin.)

DİKKAT: Soru metninde bulunan resimlere tıklamayınız! Tekrar tekrar deneme yapabilirsiniz, en yüksek başarınız göz önüne alınacaktır.

 

Yarışma Güncel Başarı Durumu: http://www.cizgi-tagem.org/odullu-bilisim-yarismasi-basari-listesi/