Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Şifremi unuttum nasıl hatırlayabilirim? Aynı e-posta ile kayıt olabilir miyim?

WordPress ile hazırlanan Çizgi Tagem eğitim platformunda aynı e-posta ile sadece bir defa kayıt olabilirsiniz. Şifrenizi unuttunuz ise “Kayıt ol” bölümünde tekerlek şeklindeki butona tıklayarak e-posta adresinize tekrar şifre isteyebilirsiniz. WordPress ile hazırlanmış web sitelerinde Türkçe karakterli kullanıcı adı tanımlanamaz.

help1

Eğitimlerde bazı videolar açılmıyor veya sadece ses var, neden?

Kullandığınız Chrome, Explorer..vs gibi tarayıcılar bazen eski versiyon kalmakta ve videoları, multimedia içeren PDF dosyaları açmamaktadır. Bu durumda ders içeriğini sağ tuş ile sisteminize alıp oradan deneyebilirsiniz.

Sertifika sınavlarında bazı sonuçlar Başarı Listelerinde gözükmüyor, neden?

Sınav denemelerinizde 5 saat içinde tekrar girdiğiniz sınavların sonuçları Başarı Listelerinde gözükmemekte ancak kayıt altına alınmaktadır. Her koşulda sınav sonuçlarınızı gösteren ekranı yakalayarak kayıt etmenizi öneririz.

Hangi eğitimler sertifika programına dahildir? Eğitimler ile sertifika programları ilgisi nedir?

Sertifika Programları sayfalarımızda hangi meslekler için sertifika verildiği açıkça belirtilmektedir. Tüm programlar sayfalarda belirtildiği gibi birden fazla sınav ve farklı başarı yüzdesi gerektirmektedir. Lütfen açıklamaları dikkatli okuyunuz.

Eğitimler ile sertifika programlarının birebir bir bağı yoktur. Sertifika programlarımıza katılmak için sitemizde bulunan herhangi bir eğitimi bitirme zorunluluğu yoktur.

Basılı sertifika veriliyor mu ve basılı matbu sertifika için kargo adresimi nereye yazacağım?

Basılı sertifikalar ancak program açıldığında verileceği söylenirse hazırlanmaktadır. Aksi durumda sadece PDF sertifika verilmektedir. Matbu (A4 kağıdına basılı) sertifika isteyenler profil alanlarına aşağıdaki resimde anlatıldığı biçimde kargo adreslerini yazmalıdır. Sertifika programının son tarihine kadar profil dosyalarına kargo adreslerini yazan başarılı katılımcılara ücretsiz sertifika gönderilecektir. Eğer sadece PDF sertifika isteniyorsa profil dosyalarına gerçek isim ve soy isimleri doldurmanız yeterlidir.

profil

Tıklayarak detaylı inceleyebilirsiniz.


Lütfen Dikkat: Sertifikalar ücret alıcıdan gönderilecektir. Profilinize kargo adresinizi girerken bunu kabul ettiğinizi var sayıyoruz. Kargo masrafı yaklaşık 5.5 TL’dir. Lütfen daha fazla ödemeyiniz.

 

Eğitimleriniz sertifikalı mı? Nasıl sertifika alabilirim?

Belirli bir müfredata göre hazırlanmış, ölçme ve değerlendirmesi yapılabilecek eğitimlerimiz sertifikalıdır. Sertifika programlarımız soru havuzundan seçilen, her program için farklı ve toplam 400-1,000 sorudan oluşan ve asıl amacı konuyu öğretme olan birden fazla sınavı içermekte ve bu sınavlarda kayıtlı kullanıcıların sınırsız deneme yapmasına izin verilmektedir. Tüm sertifika programlarımıza sadece eğitim platformumuza kayıtlı kişiler katılabilir. Sertifika alabilmeniz için sertifika programları sayfalarındaki sınavlara katılıp o sertifika programı için belirlenen başarıyı göstermeniz gerekmektedir.

Çizgi Tagem eğitimleri ücretsiz midir?

Uzaktan eğitim sistemimizde yayınladığımız Çizgi Tagem’e ait tüm görsel eğitimler, videolar, teknik/teknolojik sunumlar, dokümanlar, simülasyonlar ve farklı formatlardaki tüm içerik ücretsizdir, istenildiği gibi kopyalanabilir, dağıtılabilir veya internet ortamında paylaşılabilir. Bazı eğitimlerimiz esas üreticinin izni ile Türkçe alt yazı sağlayarak düzenlenmiştir. Bu tarz eğitimlerimizin paylaşımı için esas üreticinin iznini almak gerekir.

Çizgi Tagem'den aldığımız sertifikaların geçerliliği nedir?

Bir sertifikanın geçerliliği sertifikaya veren kurumun itibarı ile orantılıdır. Doğal olarak uzaktan eğitim amaçlı bir platformun evde tek başına girebileceğiniz sınavları ile verilen sertifikalar güvenli sınav alanlarında tek başınıza ve kamera sistemi ile takip edildiğiniz sınavlar sonunda alacağınız sertifika ile aynı değerde değildir. Çizgi Tagem olarak ilk amacımız bilişim alanında insanları eğitmektir. Ölçme ve değerlendirme sınavlarını farklı kişilere farklı denemelerinde binlerce soru içinden  seçilerek hazırlanan bir sınav sistemi olarak kurguluyoruz. Böylece kullanıcı defalarca farklı sorular ile öğrendiğini görecektir. 

Tübitak Ulakbim işbirliği nedir ?

Tübitak Ulakbim Türkçe olarak hazırlanan nitelikli eğitim içeriğinin elektronik ortamda yaygınlaştırılması amacıyla Çizgi-TAGEM ile bir işbirliği protokolü yapmıştır. Bu protokol çerçevesinde Çizgi Tagem içeriklerinin bazıları Tübitak Ulakbim sunucularında barındırılmaktadır.

Eğitim programlarınızın seviyesi nedir?

Çizgi Tagem e-Kampüs eğitimleri Bilişime Giriş, Office ve Uygulama Programları, Bilgisayar Donanım ve Ağ Teknolojileri, Bilgisayar Mühendisliği ve Gömülü Sistemler, Software Engineering & Security olarak sınıflandırılmasına rağmen bilişim ve elektronik alanlarında farklı mesleklerde Avrupa Yeterlilik Çerçevesi 4-5-6 Seviyelerini içerir.  Mühendislik seviyesi eğitimleri bir gösterge ile Mavi olarak işaretlenmiştir.

Bilişim Teknolojilerinde meslek sahibi olabilmek için hangi eğitimlerden başlamalıyım?

Bilişim Teknolojileri yazılım, donanım ve hizmetler diye kabaca 3 temel alanda çok farklı meslekleri içerir. Kişiyi tanımadan, eğitim seviyesini, yabancı dil yatkınlığını, ilgi sahalarını bilmeden belirli bir bilişim mesleğine yöneltmek doğru değildir. Bunları sorgulayabilmeniz için “BT Meslek Seçimi” adlı araştırmamızı inceleyebilirsiniz.

 

Sormak istediğiniz?

Lütfen sormak istediğinizi yazmadan önce soldaki yardım konularına göz gezdiriniz.

Eğer acil sorunuz var ise nsaral@cizgi.com.tr adresine doğrudan e-posta atabilirsiniz. Mesai saatleri içinde her sorunuza mutlaka cevap verilir. Eğer cevap verilmemiş ise sebebi yardım sayfalarında cevabının olduğundandır.

Gönder

İletişim Bilgileri

Çizgi Tagem Teknoloji Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi
Adres:
Gürsel Mahallesi, Akman Sok. No:47-A, 34400 Kağıthane İstanbul

Telefon: (212) 356 7070

e-posta: nsaral@cizgi.com.tr