Bu sertifika programlarımız ayrı ayrı alabileceğiniz 2 temel programdan oluşmaktadır. Bilgisayar İşletmenliği Sertifika Programı ve İleri MS-Ofis Sertifika Programı. İleri programa ancak temel işletmenlik sınavlarından sonra izin verilmektedir.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifika sınavlarımız; soru havuzunda yer alan yüzlerce sorudan seçilerek oluşturulmaktadır. Sertifika programındaki konu başlıkları Milli Eğitim Bakanlığı Modüler Programlarından Bilgisayar Kullanımı modülüne uygun şekilde hazırlanmıştır. Bu sertifika programını oluşturmamızdaki amaç; kişilerin günlük hayatta aktif şekilde kullandıkları bilgisayar, internet ve ofis programları konusunda eksik kaldıkları noktaları tespit etmek ve bu eksiklerini tamamlamaları için sizlere rehberlik etmektir. Sınavlara dilediğiniz kadar girebilir ve bilginizi sorgulayabilirsiniz.

Aynı zamanda sınavlarımız Bilgisayar İşletmenliği (Bilgisayar Kullanımı-Bilgisayar Operatörlüğü) eğitimi veren Halk Eğitim Merkezlerinde, özel eğitim kurumlarında, belediyelerin açmış olduğu meslek edindirme kurslarında kişilerin mevcut bilgilerini sorgulamak amacı ile kullanılabilir. Aynı şekilde bu kurumlardaki eğitimler sonrası bu sınavlar kursiyerlere uygulanarak
bilgisayar bilgisinin ne durumda olduğu gözlemlenebilir. (ön test-son test)

Gireceğiniz sınavlar aşağıdaki konularını içermektedir:

  • Sınav 1: Modül 1-2 Bilgisayar Kullanımı ve İşletim Sistemi Yüklenmesi
  • Sınav 2: Modül 3 İnternet Kullanımı, Modül 4 Kelime İşlemci – Word, Modül 5 Elektronik Tablolama – Excel, Modül 6 Sunu Hazırlama- Powerpoint


Sınavlara sırası ile girmeli ve sonraki modül sınavına katılabilmek için bir önceki sınav (sınavlardan) gerekli başarıyı sağlamalısınız. Ancak tüm sınavlardan beklenen minimum başarıyı elde edebilirseniz sertifika hakkı kazanırsınız.

Bilgisayarı aktif şekilde kullanıyorsunuz… Peki ya eksik bildiğiniz bir şeyler olabilir mi? İşte size deneme imkânı!

Tüm sertifika programlarımızda olduğu gibi bu program için de kayıtlı kullanıcımız olmalısınız. Çizgi Tagem’in hazırladığı tüm eğitimler, videolar ve teknik/teknolojik dokümanlar istenildiği gibi kopyalanabilir, dağıtılabilir veya internet ortamında paylaşılabilir; tamamen ücretsizdir. Tüm sertifika programlarımıza da ücretsiz katılım yapılabilir ve sınavlarda defalarca deneme yapılabilir. Sınavlarda başarısız olduğunuz veya tereddüt ettiğiniz sorularda Halk Eğitim Merkezlerinde Bilgisayar Öğretmeni olarak uzun yıllar deneyim sahibi olan Hakan Yandım’ın “Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu” kitabından ip uçlarına erişebilirsiniz.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifika Programı (Sertifika için: 2 Sınav)
Lütfen Dikkat: Deneme amaçlıdır, yürürlükte bir sertifika programı yoktur!

Bu sertifika programımız bir bilgisayarda temel işlevleri ve işletim sistemi temellerini sorgulamak amacıyla hazırlanmıştır. Giriş seviyesi bir program olduğundan tüm kullanıcıların öncelikle bu sınavlara girmeleri tavsiye edilir. Tüm sertifika programlarımıza da ücretsiz katılım yapılabilir ve sınavlarda defalarca deneme yapılabilir.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifika Programı Başarı İçin Gerekli % Sınav Bağlantısı Güncel Başarı Listesi
Modül 1-2 Bilgisayar Kullanımı ve İşletim Sistemi Yüklenmesi  %70 Tıklayınız! Tıklayınız!
Modül 3-4-5-6 İnternet Kullanımı, Word, Excel, Powerpoint  %70 Tıklayınız! Tıklayınız!

 

Bilgisayar İşletmenliği ve İleri MS-Ofis Sertifika Programı (Sertifika için: 2+1 Sınav)
Lütfen Dikkat: Deneme amaçlıdır, yürürlükte bir sertifika programı yoktur!

Bu sertifika programımız bir bilgisayarda temel işlevleri ve işletim sistemi temellerini yanında MS Office programlarını detaylı sorgulamak amacıyla hazırlanmıştır. İleri seviye bir program olduğundan tüm kullanıcıların öncelikle bu eğitimlerimizi izledikten sonra sınavlara girmeleri tavsiye edilir. Tüm sertifika programlarımıza da ücretsiz katılım yapılabilir ve sınavlarda defalarca deneme yapılabilir.

İleri MS-Ofis Sertifika Programı Başarı İçin Gerekli % Sınav Bağlantısı Güncel Başarı Listesi
Modül 1-2 Bilgisayar Kullanımı ve İşletim Sistemi Yüklenmesi  %70 Tıklayınız! Tıklayınız!
Modül 3-4-5-6 İnternet Kullanımı, Word, Excel, Powerpoint  %70 Tıklayınız! Tıklayınız!
İleri MS-Ofis Sınavı 1-2 %70 Tıklayınız! Tıklayınız!